Mám nárok na tehotenské a materské, keď som od mája 2023 evidovaná na úrade práce?

Zodpovedané
6. sep 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom nároku na podporu v tehotenstve a materskú. Od mája 2023 som evidovaná na úrade práce. Podarilo sa mi otehotnieť a termín pôrodu by som mala mať na začiatku apríla 2024.

Mám nárok na nejakú podporu, keď od novembra už nebudem mať podporu z úradu práce?

Neviem či ma niekde ako tehotnú zamestnajú na 3 mesiace.

Budem mať následne nárok na materskú dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

tiež bude záležať od toho, či ste boli nemocensky poistená 270 dní za posledné dva roky v 13 týždni tehotenstva, na materské = 270 dní pred pôrodom za posledné dva roky.

A či ste otehotneli do pol roka od zániku nemocenského poistenia (ukončenia pracovného pomeru), aby ste boli v ochrannej lehote.

S prianím pekného dňa,
Lenka