Mám nárok na tehotenskú dávku a materské?

Zodpovedané
8. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Mám nárok na tehotenskú dávku a materské, keď som odpracovala v roku 2022 iba 2,5 mesiaca na dohodu popri rodičovskej dovolenke a momentálne som od 28.8.2023 normálne zamestnaná?

Plánujem otehotnieť v mesiaci marec - apríl.

V prípade, že mi nevzniká nárok, tak je možné doplatiť to formou dobrovoľného poistného?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ by ste otehotneli v priebehu marca, koncom mája by mohol byť 13. týždeň tehotenstva a stihli by ste už mať 270 dní nemocenského poistenia. Tým pádom ak neskončí pracovný pomer mali by ste nárok aj na tehotenské aj materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka