Mám nárok na vyplatenie odmeny počas poberania materskej dávky?

Zodpovedané
30. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyplácania odmeny.

Mám nárok na vyplatenie odmeny počas poberania materskej dávky?

Pracovný pomer trvá, ide o rok 2024. Do konca januára som na MD a bude mi vyplatená dovolenka za cca mesiac a počas toho budem už aj na rodičovskej. Viem, že nárok na odmenu mám, aj keď by som len 1 deň mala odpracovaný.

Ráta sa do toho aj to, keď si vyberiem dovolenku ale fyzicky v tej práci nie som?

Ďakujem

Dobrý deň,

v čase, kedy zamestnankyňa poberá materské, môže mať v tomto zamestnaní vyplatený príjem, pokiaľ nejde o príjem za prácu vykonávanú počas poberania materského. Typickým príkladom sú napr. vianočné odmeny, 13. plat. Myslím, že do tohto by sa dala zaradiť aj 500-eurová odmena v štátnej a verejnej správe.

Ako náhle by ste už čerpali dovolenku alebo by ste 1 deň odpracovali počas materskej je to problém kvôli poberaniu materského. Čerpať dovolenku môžete až po skončení materskej, predtým než nastúpite na rodičovskú dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka