Mám po rodičovskej nárok na nevyčerpanú dovolenku?

Zodpovedané
23. nov 2023

Dobrý deň,

po rodičovskej dovolenke mi ostalo 47 dní dovolenky. Po nástupe do práce som čerpala 40 dní v roku 2022. Syn sa neadaptoval v škôlke a bola možnosť, tak som išla s ním na pandemickú OČR do konca roku.

Mám na tých nevyčerpaných 7 dní ešte v tomto roku nárok, alebo mi prepadli?

Za vyčerpanie tých 40 dní dovolenky mi nabehli nejaké nové dni dovolenky za rok 2022?

Keďže dovolenka sa berie ako odpracovaný čas.

Ďakujem

Dobrý deň,

nevyčerpaná dovolenka Vám určite neprepadla. Nabehla Vám aj nová dovolenka, a to pomerná časť podľa odpracovaných dní, resp. čerpania dovolenky = 1/12 z celoročného nároku.

S prianím pekného dňa,
Lenka