Mám po skončení platenej predĺženej rodičovskej dovolenky nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
9. aug 2023

Dobrý deň,

syn dovŕši v septembri 6 rokov. Teraz som s ním na platenej predĺženej rodičovskej dovolenke.

Mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Pracovný pomer mám na dobu neurčitú, 25 dní dovolenky ešte mám. Rozmýšľam, že by som tú dovolenku vybrala (bola by som kvasí zamestnaná znovu) a po výpovedí by som išla na úrad. Výpoveď budem musieť podať, lebo do roboty sa kvôli synovi vrátiť nemôžem.

S akým dátumom?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na dávku v nezamestnanosti, nakoľko ste na RD počas trvania pracovného pomeru.

Ideálne je sa dohodnúť so zamestnávateľom čím skôr na ukončení pracovného pomeru dohodou. A to buď k dátumu ukončenia RD, resp. po vyčerpaní zostatkovej dovolenky. Ak by s tým nesúhlasil, podáte výpoveď s výpovednou lehotou 2 mesiace.

Ak by ste doručili výpoveď ešte tento mesiac, tak by výpovedná lehota začala plynúť od 01.09.2023 a pracovný pomer by skončil 31.10.2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka