Mám po skončení rodičovskej dovolenky nárok na čerpanie dovolenky?

Zodpovedané
23. aug 2023

Dobrý deň,

od roku 2020 som išla na materskú dovolenku, potom na rodičovskú, ktorá mi končí v septembri. Medzitým som sa zamestnala u ďalšieho zamestnávateľa, najprv na dohodu, teraz od apríla na skrátený úväzok.

Mám po skončení rodičovskej dovolenky nárok na čerpanie dovolenky?

V podstate sa nemám ani kam vrátiť z dôvodu organizačných zmien.

V prípade otehotnenia, ako sa mi bude počítať materská?

Aký je rozdiel, čo sa týka materskej, ukončenia RD, ak by som otehotnela do septembra alebo až po septembri?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení RD máte nárok na čerpanie dovolenky, ktorá Vám zostala nevyčerpaná z predošlého obdobia, ak ste si ju nevyčerpali po materskej.

Ak sa pracovný pomer, z ktorého ste teraz na RD skončí a stále Vám bude trvať pracovný pomer so skráteným úväzkom, bude sa Vám prípadná materská počítať z pracovného pomeru s kratším úväzkom, nakoľko už bolo z neho odvedené na nemocenské poistenie za viac ako 90 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka