Mám počkať do konca rodičovskej a využiť PN?

Zodpovedané
5. sep 2023

Dobrý deň,

30. novembra 2023 mi končí rodičovská dovolenka. Môj pracovný pomer stále trvá. Som znova tehotná, konkrétne v 7. týždni. Termín pôrodu mám určený na koniec apríla 2024.

Čo mám robiť?

Mám počkať do konca rodičovskej a využiť PN?

Zostanem bez nároku na všetko?

Budem mať vôbec nejakú materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

po ukončení rodičovskej dovolenky a pred začiatkom novej materskej dovolenky sa môžete vrátiť do práce, čerpať dovolenku, alebo ísť aj na PN.

Ak Vám bude stále trvať pracovný pomer, tak splníte podmienku 270 dní nemocenského poistenia. Doba RD sa Vám bude počítať do obdobia 270 dní. Budete mať nárok na tehotenské aj materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka