Mám podať daňové priznanie, keď nemám iné príjmy?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ako postupovať ohľadom daňového priznania. V roku 2023 som bola 6 mesiacov na materskej dovolenke. Predtým som bola rok (2022) na rodičovskej dovolenke. Teraz som opäť na rodičovskej dovolenke.

Mám pracovný pomer u zamestnávateľa (len aktuálne som posledné roky striedavo na materskej rodičovskej) a nemám žiadne iné bočné príjmy.

Je potrebné podávať v takomto prípade daňové priznanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ste počas celého roka boli iba na PN, na MD a RD nemali ste žiadny iný príjem ako nemocenské, materskú a rodičovský príspevok, nemáte povinnosť podať DP.

S prianím pekného dňa,
Lenka