Mám si najskôr vyčerpať dovolenku v zamestnaní a po nej nastúpiť na neplatenú rodičovskú?

Zodpovedané
15. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o mojej situácii.

Mám čerpať neplatenú rodičovskú dovolenku hneď po skončení platenej RD, alebo si možem vyčerpať dovolenku v zamestnaní a po nej nastúpiť na neplatenú RD?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko je to o dohode so zamestnávateľom. Môžete hneď nastúpiť na neplatenú RD a môžete aj čerpať dovolenku a následne ísť na neplatenú RD.

Ideálne je čerpať dovolenku pred neplatenou RD, ale hlavne čerpať dovolenku po jej skončení a to v prípade, ak by sa pracovný pomer ukončoval.

S prianím pekného dňa,
Lenka