Mám správne zaúčtovaný doklad?

Zodpovedané
6. mar 2024

Dobrý deň,

mohla by som Vás poprosiť o radu, či je uvedené zaúčtovanie správne.

Jedná sa o doklad z roku 2022, faktúra za služby operátora:
381/321
518/321
343/321
Následne prišiel dobropis:
518/315
343/315

Doklady mali splatnosť v roku 2023:

  • úhrada faktúry 321/221
  • úhrada dobropisu 221/315

Uvedené som nespracovávala ja, ale teda pri kontrole zostatkov - Počiatočný stav účtu 321 nesúhlasí s knihou záväzkov a rozdielom práve v knihe záväzkov je uvedený dobropis. Účet 321 je v správnej výške.

Taktiež mi systém hlási, že mám chybné zaúčtovaný hradiaci doklad (úhradu dobropisu).

Ďakujem

Dobrý deň,

účtovanie je v poriadku.Keby ste mali namiesto účtu 315 použitý účet 321, sedela by aj kniha záväzkov s účtom 321. Pokiaľ si zobrazíte knihu záväzkov bez tohto dobropisu, suma bude sedieť s účtom 321.

Skúste si skontrolovať knihu záväzkov a účet 321 po zaúčtovaní úhrady. Už by Vám stav knihy záväzkov s 321 mal sedieť, pokiaľ nemáte v evidencii ďalší neuhradený dobropis.

S prianím pekného dňa,
Lenka