Mám v druhom tehotenstve nárok na tehotenský príspevok?

Zodpovedané
21. aug 2023

Dobrý deň,

prechádzam z rodičovskej dovolenky opäť na materskú. Termín predošlého pôrodu bol 29.6.2022 a toto tehotenstvo som nárok na príspevok nemala. Ku dňu, ktorý zodpovedá 27. týždňu pred termínom pôrodu mi chýbalo 5 dní nemocenského poistenia. Ďalej som pracovala, kým som k dňu 23.2.2022 nastúpila na PN až do dňa 18.5.2022. Vtedy som plynule prešla na MD.

Teraz mám termín pôrodu určený lekárom dňa 25.2.2022.

Mám teraz nárok na tehotenský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

teraz máte termín pôrodu 25.2.2024 (uvádzate 2022, zrejme preklep).

Budete mať nárok na tehotenské, aj materské. 270 dní nemocenského poistenia splníte, započíta sa aj doba na MD/RD ak pracovný pomer trvá.

S prianím pekného dňa,
Lenka