Mám vysoký príjem zo zahraničia. Čo mi hrozí, keď nepriznám nejakú faktúru?

Zodpovedané
15. jún 2023

Dobrý deň,

mám vysoký príjem z Nemecka (SK zamestnávateľ). Som SZČO presne rok, teraz začínam platiť odvody do SP. Náklady mám nízke, skoro žiadne a obávam sa, čo bude v zdaňovacom období.

Ako znížiť náklady?

Fakturujem 2x týždenne, výplaty mi idú na účet.

Je možné nepriznať nejakú z faktúr?

Čo mi hrozí, keď nejakú faktúru nepriznám?

Je možné dať si posielať výplaty na účet neplnoletej dcéry?

Ďakujem

Dobrý deň,

neodporúčam nepriznať príjem z faktúr.

Za opakovane odhalený delikt krátenia tržieb môže Finančné riaditeľstvo SR podať aj návrh na zrušenie živnostenského oprávnenia k činnosti, pri ktorej došlo k porušeniu zákona.

Odporúčam Vám si zohnať účtovníčku a prejsť s ňou Vaše možnosti. Napr. pokiaľ máte nízke náklady, tak môžete použiť 60% paušálne výdaje.

S prianím pekného dňa,
Lenka