Máme nárok na daňový bonus, aj keď nepracujeme?

Zodpovedané
2. aug 2023

Dobrý deň,

momentálne poberám predĺžený rodičovský príspevok na dieťa do 6 rokov, nepracujem. Manžel dal v práci výpoveď a je na úrade práce. Má nárok na podporu v nezamestnanosti.

Máme nárok aj na daňový bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas poberania RP a počas evidencie na ÚPSVaR nemáte nárok na daňový bonus.

Dodatočne po skončení roka manžel požiada o ročné zúčtovanie dane, kde si môže douplatniť nevyplatený daňový bonus (DB) za mesiace kedy bol v evidencii na ÚPSVaR. Žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára.

Pokiaľ nebude mať nového zamestnávateľa, tak môže požiadať aj bývalého zamestnávateľa. Výška DB sa prepočíta podľa jeho celoročného príjmu.

S prianím pekného dňa,
Lenka