Materská mi skončí 10.2.2024. Môžem ísť od 12.2.2024 na PN a súčasne poberať rodičovský príspevok?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

materská dovolenka mi skončí 10.2.2024.

Môžem ísť od 12.2.2024 na PN a súčasne poberať rodičovský príspevok od 11.2.2024?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa o nemocenské požiada v 7-dňovej ochrannej lehote na začiatku prerušenia povinného nemocenského poistenia = do 7 dní od začiatku rodičovskej dovolenky, vtedy je nárok na nemocenské. Môžete ísť na PN hneď po skončení MD a zároveň požiadať o rodičovský príspevok.

Súbeh rodičovského príspevku a PN je možný.

S prianím pekného dňa,
Lenka