Môj úhrn zdaniteľných príjmov za rok bol iba 2391 EUR. Musím podať daňové priznanie?

Zodpovedané
30. jan 2024

Dobrý deň,

môj úhrn zdaniteľných príjmov za rok bol len 2391 EUR.

Musím podať daňové priznanie?

Na internete som sa dočítala, že sa podáva až pri sume 2496 EUR. Podľa kalkulačky na daňové priznanie mi vychádza nejaký ten preplatok.

Ďakujem

Dobrý deň,

povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov vzniká fyzickej osobe za predpokladu, že dosiahla celkové zdaniteľné príjmy za rok 2023, ktoré sú vyššie ako 2461,41 EUR.

Ak nemáte povinnosť podať daňové priznanie, ale ak ste mali zrazenú preddavkovú daň, tak podaním DP Vám ju vrátia. Priložíte kópiu o Potvrdenia o príjme za rok 2023.

Môžete ale požiadať o Ročné zúčtovanie dane zamestnávateľa do 15.2.2024. Následne Vám daň vysporiadajú a už nebudete musieť sa zaoberať podávaním DP.

S prianím pekného dňa,
Lenka