Môže byť dátum nástupu do práce aj výpovede ten istý deň?

Zodpovedané
15. jan 2024

Dobrý deň,

28.8.2017 som nastúpila do zamestnania, 2.11.2020 PN. Následne 20.11.2020 MD, 16.7.2021 RD.

11.1.2024 koniec RD a 12.1.2024. T.j dnes som nastúpila do práce, kam ma zavolali s tým, že som mala naplánovanú rannú od 8 do 15,:00. Oznámila som im, že nesúhlasím s podmienkami aké mi ponúkajú po RD (zmena miesta výkonu práce a taktiež degradovanie o 2 pracovné pozície). To viedlo k dohode o ukončení pracovného pomeru s 2-mesačným odstupným + preplatením starej dovolenky.

Je v poriadku, že dnes som bola v práci prvý deň hneď po RD, po hodine a pol od nástupu a po podpise dohody o ukončení je na tejto dohode o výpovedí dátum dnešný čiže 12.1.2024?

Môže byť dátum nástupu aj výpovede ten istý deň?

Plus mám zdravotné problémy, ktoré musím riešiť.

Ak pôjdem na PN od pondelka 15.1.2024 kým si vybavím čo najrýchlejšie vyšetrenia, či táto PN bude mať vplyv na výpočet vymeriavacieho základu v prípade prihlásenia sa na úrad práce hneď po PN a na výšku dávky v nezamestnanosti?

Môže takáto PN ovplyvniť nejakým spôsobom to, čo by som dostala, ak by som sa prihlásila na úrad hneď?

Ďakujem

Dobrý deň,

otázka mi prišla do Poradne dnes t.j. 15.1.2024.

Pokiaľ ste sa dohodli na ukončení pracovného pomeru dňom 12.1.2024, tak je to v poriadku. Záleží ako Vám vysporiadajú deň kedy ste prišli do zamestnania 12.1., ak rodičovská dovolenka skončila dňom 11.1.

Ak Vám dajú časť dňa za odpracovaný alebo čerpanie dovolenky budete mať nárok na PN a PN nebude mať vplyv na výpočet dávky v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka