Môže ísť manžel na materskú a ja poberať dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
30. apr 2024

Dobrý deň,

od 20.11.2023 som na materskej dovolenke. 29.2.2024 mi bol ukončený pracovný pomer. Pracovala som u toho istého zamestnávateľa 4 roky bez prerušenia. Po ukončení mojej materskej by išiel manžel na materskú a ja by som si požiadala o dávku v nezamestnanosti. Po uplynutí by som išla na rodičovský príspevok.

Bolo by to možné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

uvedený spôsob je v poriadku.

Po skončení poberania Vašej materskej, môže požiadať o materské manžel a vy požiadate o dávku v nezamestnanosti. Po skončení poberania materskej otcom a uplynutí dávky v nezamestnanosti môžete požiadať o rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka