Môže ísť manžel po skončení materskej dovolenky na PN?

Zodpovedané
28. feb 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Môže ísť manžel po skončení materskej dovolenky na PN?

Bude mať na ňu nárok?

Do práce sa nechce vrátiť, nakoľko im nevyplácali mzdu, podal výpoveď. Výpovedná lehota končí deň po skončení materskej. Do novej práce má nastúpiť až o mesiac, tak hľadáme riešenie ako toto obdobie vykryť.

Môže ísť na PN v nejakej ochrannej lehote po skončení pracovného pomeru a zároveň skončení materskej?

Môže ísť na PN ešte počas trvania materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je otec na rodičovskej dovolenke a poberá materské, tak nemá prerušené nemocenské poistenie a môže ísť na PN v ochrannej lehote do 7 dní od skončenia poberania materského, resp. skončenia pracovného pomeru ak mu ho ukončia. Nie skôr.

S prianím pekného dňa,
Lenka