Môže manžel dodatočne v daňovom priznaní požiadať o doplatenie rozdielu?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

prosím o radu ohľadom daňového bonusu. 6 mesiacov od začiatku roka poberal daňový bonus manžel a uplatňuje si ho ročne. Manžel je SZČO. Od júna som sa zamestnala a bonus som dala na seba. Nevyšiel mi plný daňový, mám minimálnu mzdu.

Môže manžel dodatočne v daňovom priznaní požiadať o doplatetenie rozdielu?

Jemu by vyšiel plný bonus.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste si uplatňovali DB na deti vy vo svojom zamestnaní, potom vy podáte daňové priznanie a v ňom zahrniete manželov príjem. Ak by jeden z Vás požiadal o odklad podania DP, potom je potrebné, aby aj ten druhý požiadal o odklad tiež.

S prianím pekného dňa,
Lenka