Môže mať manžel materskú dávku z dvoch príjmov?

Zodpovedané
22. nov 2023

Dobrý deň,

manžel chce ísť na materskú. Momentálne má pracovný pomer cca 2 roky, ale zamestnávateľ mu skrátil pracovný úväzok na polovičný, lebo si našiel ešte druhú prácu. V nej bude počas zimnej sezóny cca 4 mesiace a potom by chcel nastúpiť na MD.

Vie si potom žiadať materské u obidvoch zamestnávateľov súčasne?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby mohol mal súbeh a žiadať materské u oboch zamestnávateľov, potom by aj druhý pracovný pomer musel trvať dlhšie ako 270 dní, ak za posledné dva roky od podania žiadosti by nemal ešte aj iné nemocenské poistenie okrem pôvodného pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka