Môže môj manžel poberať daňový bonus na moje dieťa, keď on nie je jeho biologickým otcom?

Zodpovedané
21. aug 2023

Dobrý deň,

doteraz som poberala daňový bonus na moju dcéru. Momentálne som PN kvôli gravidite a chcem, aby bonus poberal môj manžel, ktorý nie je jej biologickým otcom. V podmienkach sa píše len o tom, že musíme byť manželia a bývať v spoločnej domácnosti. Naša účtovníčka nám tvrdí, že môj manžel musí mať nejaké potvrdenie, že má dcéru zverenú do starostlivosti alebo niečo také. To mi príde zvláštne. Prečo by ju mal súd zveriť jemu, keď ja ako matka sa o ňu starám.

Čo je na tom pravdy?

Máme nejakú šancu poberať bonus?

Ďakujem

Dobrý deň

manžel môže poberať daňový bonus na Vaše dieťa z predošlého vzťahu, pokiaľ žijete spolu v spoločnej domácnosti.

Ak ide o dieťa druhého z manželov, zamestnanec doloží okrem rodného listu dieťaťa aj sobášny list manželov. Nič iné nepotrebujete. Pokiaľ by si ju osvojil, vtedy by doložil potvrdenie o zverení dieťaťa do starostlivosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka