Môže môj terajší manžel poberať mesačne daňový bonus na moje dieťa z prvého vzťahu?

Zodpovedané
15. jún 2023

Dobrý deň,

mám 5-ročné dieťa z prvého vzťahu a som znovu vydatá. Manžel je zamestnanec, vo firme robí 6 rokov. Jeho mesačný hrubý príjem je cca 1 247,03 eur.

Máme aj spoločné 4-ročne dieťa, na ktoré dostáva daňový bonus mesačne.

Môže môj manžel mesačne poberať daňový bonus na moje dieťa?

Pani účtovníčka v práci povedala, že sa to dá len ročne.

Ďakujem

Dobrý deň,

rodič si môže uplatniť daňový bonus za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky nároku na jeho uplatnenie. T.j. od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po svadbe, ak ste sa zobrali napr. v máji, tak od júna. Doloží kópie rodný list + sobášny list.

S prianím pekného dňa,
Lenka