Môže nastať presun zamestnancov pod iného zamestnávateľa aj počas rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
5. júl 2023

Dobrý deň,

do januára 2024 som na rodičovskej dovolenke. Mám uzavretú pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, ktorá stále trvá. Prednedávnom som sa dozvedela, že môj zamestnávateľ predáva firmu v auguste 2023. Plánujeme ďalšie tehotenstvo a na MD by som nastúpila v roku 2024 (nepôjde o reťazový pôrod).

Ako mám postupovať, aby mi vyšla materská aj tehotenský príspevok?

Môže dôjsť k "presunutiu" zamestnancov pod iného zamestnávateľa aj počas RD?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zánik zamestnávateľa, ktorý má právneho nástupcu neznamená pre Vás zánik pracovného vzťahu so zaniknutým zamestnávateľom. Práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov prejdu na nového zamestnávateľa.

Môže to byť aj počas RD. Pokiaľ by Vám nezmenili podmienky, ktoré máte v terajšej pracovnej zmluve, všetko platí ako u pôvodného zamestnávateľa. Bude Vás evidovať na RD a budete mať nárok na tehotenské aj materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka