Môže sa mi počítať materská z druhej práce?

Zodpovedané
5. jan 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná a na rodičovskej dovolenke a od leta nastupujem do druhej práce, kde budem počas rodičovskej pracovať. Ale chceli by sme ešte jedno dieťatko a ak sa podarí, tak budem mať reťazovú materskú.

Môže sa mi počítať materská z tejto druhej práce, ak to bude viac ako 90 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

z pracovného pomeru, z ktorého ste teraz na RD budete mať nárok na materské, pokiaľ sa pracovný pomer neskončí.

Z druhého zamestnania tiež budete mať nárok na materské, pokiaľ z neho budete mať viac ako 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky do pôrodu, pokiaľ sa do nástupu na materskú nezruší.

Z každého nemocenského poistenia, t.j. zo súčasného pracovného pomeru aj z druhého zamestnania si požiadate o materské, teda budete podávať dve žiadosti. Oni sa vypočítajú každá zvlášť, následne sa sčítajú a dostanete už iba jednu dávku.

S prianím pekného dňa,
Lenka