Môže sa tehuľka prihlásiť na úrad práce?

Zodpovedané
14. júl 2023

Dobrý deň,

zamestnaná som od roku 2016. Kvôli zdravotným problémom som bola vypísaná od konca augusta 2022. V apríli som chcela dať výpoveď, ale som tehotná. Preto som ostala ďalej PN. Momentálne som v 4. mesiaci. Koncom mesiaca sa chystám dať výpoveď v robote kvôli tomu, že už bude rok čo som PN.

Môžem sa prihlásiť na úrad práce, aby som neostala bez peňazí?

Tehotenskú dávku mám vybavenú.

Keby som bola na úrade práce, tak by som dostávala dávku naďalej?

Budem mať po pôrode nárok na materskú?

Čo by som mohla urobiť, aby som neostala úplne bez peňazí?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete sa prihlásiť na ÚPSVaR, pokiaľ máte nárok na tehotenské. Tehotenské môžete poberať aj s inou dávkou zo SP. Až počas materskej už nie je možné súbežne poberať aj dávku v nezamestnanosti.

Budete mať nárok na materské, ak ukončíte pracovný pomer skôr, tak z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka