Môže si daňový bonus na jedno dieťa uplatňovať matka a na druhé dieťa otec?

Zodpovedané
20. dec 2023

Dobrý deň,

jedno dieťa bolo zverené po rozvode do opatery matky a druhé do opatery otca.

Môže si daňový bonus na jedno dieťa uplatňovať matka a na druhé dieťa otec?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade rozvedených rodičov má nárok na uplatnenie daňového bonusu ten z rodičov, ktorému bolo dieťa zverené do výhradnej starostlivosti a žije s tým dieťaťom v spoločnej domácnosti. Ak splnia tieto podmienky môžu ako uvádzate.

S prianím pekného dňa,
Lenka