Môže si SZČO manžel douplatniť daňový bonus na dve deti?

Zodpovedané
25. jan 2024

Dobrý deň,

som zamestnanec a mesačne poberám daňový bonus na 2 deti. Celý minulý rok, nie každý mesiac som dosiahla plat taký, aby bol daňový bonus maximálny.

Manžel je SZČO a jeho účtovníčka navrhla, že daňový bonus (rozdiel), ktorý nám "chýba" si môže on douplatniť vo svojom daňovom priznaní. Odo mňa potrebuje len potvrdenie o zdaniteľnom príjme z mojej práce.

Je to takto ok?

Logicky mi príde, že ja by som si mala DB douplatniť.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste si po celý rok uplatňovali DB na deti Vy, potom odporúčam Vám podať Daňové priznanie a vňom zahrnúť manželov príjem. Ak by jeden z Vás požiadal o odklad podania DP, potom je potrebné aby aj ten druhý požiadal o odklad tiež.

S prianím pekného dňa,
Lenka