Môže zamestnankyňa doložiť v ročnom zúčtovaní príjem manžela, aby mala bonus 140 EUR na dieťa?

Zodpovedané
29. feb 2024

Dobrý deň,

zamestnankyňa má 4 deti a uplatňuje si mesačný DB. Keďže sa tam rátajú percentá, vyšla jej max. výška okolo 110 EUR mesačne na dieťa.

Môže doložiť v ročnom zúčtovaní príjem manžela, aby mala plných 140 EUR na dieťa mesačne?

Je to nejako ohraničené?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ by zamestnankyňa chcela zahrnúť manželov príjem pre prepočet DB, potom nemôže žiadať o Ročné zúčtovanie zamestnávateľa, ale musí si sama podať daňové priznanie. Ona k daňovému priznaniu následne priloží kópiu Ročného zúčtovania z manželovho zamestnania a Potvrdenie o príjme Od Vás - zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka