Môže žiadať daňový bonus muž, ktorý nie je otcom dieťaťa?

Zodpovedané
25. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Je možné žiadať v daňovom priznaní o daňový bonus na dieťa, ktorého manžel nie je otcom, na občianskom nemajú rovnaký trvalý pobyt, pracuje vo Švajčiarsku, ale žijeme v spoločnej domácnosti na Slovensku a stará sa o dieťa?

Biologický otec DP podávať nebude a ja ako matka nemám potrebnú výšku mzdy za minulý rok.

Ďakujem

Dobrý deň,

manžel má nárok na daňový bonus Vašich všetkých detí, pokiaľ ich máte viac, aj na dieťa, ktorým nie je biologickým otcom.

Podmienku dieťaťa druhého z manželov splní a jedná sa o dieťa, ktoré žije s daňovníkom v domácnosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka