Môžem dať výpoveď, poberať podporu a potom sa znova nahlásiť na poberanie rodičovského príspevku?

Zodpovedané
15. nov 2023

Dobrý deň,

momentálne prechádzam z MD na RD. Som zamestnancom, ale mám v pláne stať sa časom SZČO.

Môžem teraz dať výpoveď a poberať podporu v nezamestnanosti a potom sa znova nahlásiť na poberanie rodičovského príspevku?

A potom, ak by som bola SZČO môžem poberať súčasne s vykonávaním podnikateľskej činnosti rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení pracovného pomeru môžete ísť na ÚPSVaR a poberať dávku v nezamestnosti a potom opätovne požiadať o rodičovský príspevok. Počas poberania rodičovského príspevku môžete neobmedzene pracovať, aj vykonávať podnikateľskú činnosť ako SZČO.

S prianím pekného dňa,
Lenka