Môžem ísť na PN po ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe?

Zodpovedané
29. okt 2023

Dobrý deň,

1.9.2023 som nastúpila do novej práce, ale k 31.10.2023 chcem pracovný pomer ukončiť. Čítala som, že 3 dni pred plánovaným ukončením je nutné podať oznámenie o ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe.

Rátajú sa tam iba pracovné dni?

Ako postupovať, keď mi vedúci nepodpíše ukončenie pracovného pomeru?

Som po ukončení pracovného pomeru v 7-dňovej ochrannej dobe?

Môžem ísť na PN?

Musím PN doručiť do Sociálnej poisťovne?

Z čoho sa mi bude počítať PN?

Predtým som robila 5 rokov nonstop.

Ďakujem

Dobrý deň

potrebujete doručiť oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej lehote.

Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť zvyčajne aspoň tri dni pred dňom, kedy sa má pracovný pomer skončiť. Stačí, ak Vám podpisom potvrdí prevzatie 30.10.2023.

Môžete ísť na PN v 7 dňovej ochrannej lehote, PN sa bude počítať z VZ u nového (posledného) zamestnávateľa. PN už by ste mali mať v elektronickej podobe, do SP ju nahlási lekár.

Ak by ste mali PN z ochrannej lehoty po skončení pracovného pomeru v papierovej podobe, tak ju doručíte do SP. Zamestnávateľa sa už netýka.

S prianím pekného dňa,
Lenka