Môžem nastúpiť na PN z polovičného úväzku?

Zodpovedané
3. aug 2023

Dobrý deň,

aktuálne som na rodičovskej dovolenke z mojej práce na plný úväzok. Nastúpila som naspäť do práce na inú pozíciu na nový polovičný úväzok. Mám flexibilný pracovný čas 4,5 hodiny denne. Naskytla sa mi možnosť dohody na 1,5 mesiaca, 8 hodín denne by som sa školila u inej firmy.

Môžem mať paralelne popri rodičovskej dve práce?

A ešte zvažujeme druhé dieťatko.

Ak by sa pošťastilo a ostala som tehotná, môžem v prípade núdze nastúpiť na PN z polovičného úväzku?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri rodičovskom príspevku môžete pracovať neobmedzene.

V prípade zdravotných problémov môžete ísť na PN z polovičného úväzku a môžete zároveň poberať rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka