Môžem poberať materskú, rodičovský, tehotenský a aj opatrovateľský príspevok?

Zodpovedané
30. aug 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala, či mám nárok na tehotenský príspevok. Momentálne som doma na RD (malý bude mať v októbri 2 roky) a som v 12. týždni tehotenstva. Plus opatrujem doma babku, čiže poberám aj opatrovateľský príspevok. Pred RD som riadne pracovala a pracovný pomer stále trvá.

Ak 6 týždňov pred pôrodom nastúpim na materskú, je možné poberať materskú, rodičovský príspevok, tehotenský príspevok a aj opatrovateľský?

Musím opatrovateľský zrušiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete súbežne poberať rodičovský príspevok aj opatrovateľský príspevok na babku.

Tiež popri tehotenskom sú možné aj iné príjmy, aj s inými dávkami zo SP. Ale nárok na rodičovský príspevok je vtedy, keď ani jeden z rodičov nepoberá materskú za celý mesiac. Po skončení materskej požiadate znovu o rodičovský príspevok, už na mladšie dieťa. Informujte sa na ÚPSVaR či tehotenské a materské Vám zvýšia príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka