Môžem poberať rodičovský, ak by som sa vrátila do práce a syn by chodil do súkromnej škôlky?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

poberám rodičovský príspevok, syn má 20 mesiacov. Pracovný pomer mi stále trvá.

Ak by som sa vrátila do zamestnania, syn by navštevoval súkromnú škôlku, mohla by som poberať rodičovský príspevok?

Ako by to bolo v prípade, že by syn ochorel?

Mohla by som ísť na OČR?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

počas poberania rodičovského príspevku môžete pracovať neobmedzene. Dieťa môže byť v škôlke viac ako 4 hodiny.

V prípade potreby ísť na PN, či OČR + RP = takýto súbeh je možný, pokiaľ by ste nezostali na rodičovskej dovolenke. Teda by ste sa vrátili do zamestnania a pracovali by ste popri poberaní RP.

S prianím pekného dňa,
Lenka