Môžem počas mojej PN poberať schválený rodičovský príspevok na dieťa z dôvodu jeho zlého zdravotného stavu?

Zodpovedané
15. nov 2023

Dobrý deň,

som 1 rok na predĺženej rodičovskej dovolenke do 6.11.2023 z dôvodu zlého zdravotného stavu dieťaťa.

Stále som zamestnaná a so zamestnávateľom som bola vopred dohodnutá, že mi podrží ten 1 rok pracovné miesto a od 7.11.2023 nastúpim do práce.

Nakoľko som momentálne doma so zlomenou nohou, tak budem musieť ísť najskôr od toho 7.11.2023 na PN a až potom neskôr do práce. Dnes mi este prišlo rozhodnutie, že mi bol predĺžený a schválený rodičovský na ďalší 1 rok.

Je možnosť počas mojej PN a aj potom, keď nastúpim a budem chodiť počas celého roka do práce zároveň poberať schválený rodičovský príspevok na dieťa z dôvodu zlého zdravotného stavu?

Ďakujem

Dobrý deň,

od 7.11.2023 Vám nevypíšu spätne PN. Momentálne Vás v zamestnaní evidujú stále na predĺženej RD. RD bude naďalej pokračovať, nakoľko máte aj nové rozhodnutie o priznaní predĺženia rodičovského príspevku. V takomto prípade je potrebné obnoviť nemocenské poistenie prerušením rodičovskej dovolenky a to napr. čerpaním dovolenky a nasledujúci deň ísť z ochrannej lehoty na PN.

Súbeh čerpania rodičovského príspevku aj PN je možný.

Popri rodičovskom príspevku môžete neobmedzene pracovať.

S prianím pekného dňa,
Lenka