Môžem požiadať o doplatenie daňového bonusu?

Zodpovedané
27. jan 2024

Dobrý deň,

do 05/2023 som poberala DB na 3 deti 180 EUR/mes. Manžel sa zamestnal od 05/2023 a od júna začal poberať on 280 EUR/mes.

Môžem požiadať ja o doplatenie?

Alebo manžel, ak prirátajú môj príjem?

Musím si podať DP ja, alebo môže to urobiť aj zamestnávateľ?

Ak áno, aké potvrdenie o prijme žiadať zamestnávateľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

zaujímavá situácia.

Ak ste pracovali celý rok, potom by som to riešila podaním DP u oboch. Priložili by ste Potvrdenie o príjme za rok 2023 od zamestnávateľa.

Vy by ste podali DP s douplatením DB za mesiace kedy ste poberali DB 1- 4/2023.
Manžel by podal DP s douplatnením DB za mesiace kedy ich poberal on 5-12/2023.
Takto by to mohlo byť, deti by sa medzi Vás nedelili, iba by by ste si podelili obdobie.

S prianím pekného dňa,
Lenka