Môžem požiadať zamestnávateľa o opravu mzdového listu?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Zamestnávateľ mi osobný príspevok vyplatil v apríli 2024 a poslal list, že vypláca v tomto mesiaci. Neopravil mi mzdový list 2023 január.

Môžem požiadať o výplatnú pásku za obdobie apríl 2024?

Mám ho naďalej požiadať o opravu mzdového listu v mesiaci január 2023?

Personalna mi tvrdí, že to netreba, ale pre mňa je ten mesiac v januári 2023 rozhodujúci.

Ďakujem

Dobrý deň,

požiadajte o výplatnú pásku, kde bude uvedená vyplatená čiastka.

Ak by mal zamestnávateľ opraviť mzdu za 01/2023, následne by musel podať opravné výkazy do poisťovní. Prehľad na DÚ, Hlásenie na DÚ za rok 2023, ak uzatvoril daňové priznanie opravoval by aj to.

S prianím pekného dňa,
Lenka