Môžem pracovať na polovičný úväzok, keď poberám príspevok na opatrovanie?

Zodpovedané
4. mar 2024

Dobrý deň,

opatrujem rodiča nad 80 rokov a beriem príspevok na opatrovanie cca 525 EUR.

Môžem pracovať na polovičný úväzok?

Je v prípade priberania príspevku v nezamestnanosti tiež možné poberať tento príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

peňažný príspevok na opatrovanie sa poskytuje ak aj vykonávate zamestnanie, ale mesačný príjem z tohto zamestnania nie je vyšší ako dvojnásobok sumy životného minima. Výška príspevku sa znižuje o sumu, o ktorú príjem opatrovaného presahuje dvojnásobok životného minima.

Dávka v nezamestnanosti by musela vzniknúť z pracovného pomeru, nárok nevznikne z príspevku na opatrovanie.

Bližšie informácie nájdete:
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

S prianím pekného dňa,
Lenka