Môžem pracovný pomer ukončiť ku dňu skončenia rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
3. okt 2023

Dobrý deň,

aktuálne som na rodičovskej dovolenke a mám uzatvorenú platnú pracovnú zmluvu, ktorú som mala pred nástupom na rodičovskú dovolenku. Našla som si však nový TPP a pôvodnú pracovnú zmluvu by som chcela ukončiť výpoveďou. U pôvodného zamestnávateľa mám ešte nevyčerpanú dovolenku.

Môžem pôvodný pracovný pomer ukončiť ku dňu skončenia rodičovskej dovolenky v marci 2024, alebo to môžem urobiť aj skôr pred jej skončením?

Má to nejaké obmedzenia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ pôvodný zamestnávateľ bude súhlasiť s ukončením pracovného pomeru dohodou, môžete sa dohodnúť kedykoľvek a na akomkoľvek dátume.

S prianím pekného dňa,
Lenka