Môžem presunúť rodičovský príspevok na manžela?

Zodpovedané
14. sep 2023

Dobrý deň,

momentálne som od 22.8.2023 na materskej dovolenke. Termín pôrodu mám na 3.10.2023. Zároveň máme 4,5-ročné staršie dieťa, na ktoré som poberala predĺžený rodičovský príspevok z dôvodu dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu.

Je možné presunúť teraz rodičovský príspevok (na prvé dieťa) na manžela?

Príspevok bol schválený do 6 rokov dieťaťa. Manžel je v pracovno-právnom pomere.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možný súbeh materského a rodičovského príspevku. Teda nie je možné, aby ste vy poberali materskú na mladšie dieťa za celý mesiac a manžel súbežne rodičovský príspevok na staršie dieťa. Po skončení materskej môžete požiadať znovu o rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka