Môžem si sama podať dodatočné daňové priznanie spolu s manželovým príjmom, aby mi bol doplatený plný daňový bonus?

Zodpovedané
23. mar 2024

Dobrý deň,

v práci mi bolo robené ročne zúčtovanie, kde som si uplatnila aj daňový bonus na deti, keďže som ho nepoberala mesačne. Pri mojej hrubej mzde mi nevyšiel nárok na plnú sumu daňového bonusu. Bohužiaľ mi nebolo povedané, že je možné pridať aj zárobok manžela, aby som mala nárok na plný daňový bonus.

Môžem si sama podať dodatočné daňové priznanie spolu s manželovým príjmom, aby mi bol doplatený plný daňový bonus?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

požiadate zamestnávateľa o druhú stranu ročného zúčtovania a celé Ročné zúčtovanie priložíte do opravného/dodatočného daňového priznania, kde si douplatníte aj manželov príjem, aby vyšla vyššia výška DB.

V ročnom zúčtovaní sa nemôže uplatniť príjem manžela, dá sa to iba podaním Daňového priznania.

S prianím pekného dňa,
Lenka