Môžem si uplatniť daňový bonus na 13-ročného syna a aj na dieťa narodené v auguste 2023?

Zodpovedané
13. jan 2024

Dobrý deň,

6 mesiacov som pracovala a medzitým som bola aj PN. 28.6.2023 som nastúpila na materskú. Môj príjem bol cca 1850 EUR v hrubom.

Môžem si uplatniť daňový bonus za celý rok na 13-ročného syna a aj na dieťa narodené v auguste 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete si uplatniť nárok na DB na obe deti. Výška DB sa prepočíta podľa celoročného zdaniteľného príjmu roka 2023 (bez pn a materskej).

S prianím pekného dňa,
Lenka