Môžem súčasne poberať dotáciu na stravu a daňový bonus na deti?

Zodpovedané
23. júl 2023

Dobrý deň,

včera som sa rozprávala s kamarátkou ohľadom dotácie na stravu, ktorú som potvrdzovala koncom školského roka.

Je pravda, že ak budem poberať dotáciu na stravu, prídem o daňový bonus na dieťa?

Kde si viem potom zrušiť nárokovanie dotácie na stravné pre deti?

Ďakujem

Dobrý deň,

od 1.5.2023 máte nárok na daňový bonus na dieťa aj vtedy, ak sa na dieťa bude poskytovať dotácia na stravovanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka