Môžem ukončiť pracovný pomer dohodou a zároveň v ten deň čerpať aj dovolenku?

Zodpovedané
1. apr 2024

Dobrý deň,

po rodičovskej dovolenke chcem nastúpiť 30.4.2024 do práce, kedy budem čerpať dovolenku a zároveň chcem podpísať dohodu o ukončení PP rovnako v ten istý dátum 30.4.2024.

Je to v poriadku?

Môžem ukončiť pracovný pomer dohodou a zároveň v ten deň čerpať aj dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bude zamestnávateľ so všetkým súhlasiť, tak to bude v poriadku. Deň čerpania dovolenky bude zároveň aj posledným dňom pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka