Môžem zahrnúť do daňového priznania príjem bývalého manžela, aj keď už nemáme spoločnú domácnosť?

Zodpovedané
3. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Môžem zahrnúť do daňového priznania príjem bývalého manžela, aj keď už nemáme spoločnú domácnosť?

Je otec detí, na ktoré si chcem uplatniť daňový bonus. Spoločnú domácnosť máme s priateľom.

Mohla by som zahrnúť radšej jeho príjem?

Ako je to podmienené?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňový bonus si môže uplatniť ten, kto je oprávnenou osobou.

Príjem bývalého manžela môžete zahrnúť vtedy, ak je oprávnenou osobou. Ak nemáte striedavú starostlivosť tak nie je oprávnenou osobou.

Priateľ ak nie je Vašim manželom a ani nemáte spoločné dieťa, tak tiež nie je oprávnenou osobou.

S prianím pekného dňa,
Lenka