Musela by som byť tehotná už v čase ukončenia pracovného pomeru?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom tehotenského príspevku. Podávala som si žiadosť a teraz vlastne rozmýšľam, či mám naň nárok. Vyrozumenie mi ešte neprišlo. Mala som pracovný pomer, ktorý trval rok a pol. Následne bol pracovný pomer ukončený a do dvoch mesiacov som otehotnela.

Plynie mi ochranná lehota?

Musela by som byť tehotná už v čase ukončenia pracovného pomeru?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, pokiaľ ste otehotneli do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru), tak ste v ochrannej lehote.

Za posledné dva roky pred 13 týdňom potrebujete mať 270 dní nemocenského poistenia, aj túto podmienku by ste mali splniť.

S prianím pekného dňa,
Lenka