Musím minúť dovolenku medzi materskou a rodičovskou?

Zodpovedané
12. apr 2023

Dobrý deň,

som na reťazovej MD od 2019 s dcérou, následne RD bez čerpania dovolenky medzi nimi, keďže som sa rozhodla čerpať až po RD s dcérou. V 2022 som ale prešla na MD so synom - reťazovú. Tá mi teraz bude končiť a chcem plynulo prejsť na RD s tým, že celý nárok dovolenky vyčerpám po RD so synom.

Na stránke pravneprerodica.sk som našla článok a vraj nemusím minúť dovolenku medzi MD a RD, keďže som zamestnávateľa oboznámila včas.

Je to naozaj tak?

https://www.pravneprerodica.sk/dovolenka-medzi-...

Jedná sa o bod 4.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku. Môžete plynulo prejsť na RD. Nevyčerpanú dovolenku budete môcť čerpať po skončení RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka