Musím počas výpovednej lehoty pracovať?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

momentálne som PN, manžel poberá materské. Následne si chcem opätovne požiadať o rodičovský príspevok.

Ako postupovať?

Aké doklady treba doložiť úradu práce?

Zároveň mám možnosť zmeniť zamestnanie, teda až po ukončení PN. Terajší zamestnávateľ mi umožní výpoveď s 2-mesačnou výpovednou lehotou.

Môže žiadať, aby som pracovala počas výpovednej lehoty?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

keď manžel ukončí poberanie materského, pôjdete na ÚPSVaR a požiadate o poberanie rodičovského príspevku. Doložíte potvrdenie, že manžel nepoberá materskú.

Neuvádzate vek dieťaťa. Ak je mladšie ako 3 roky, tak po skončení PN, počas výpovednej lehoty môžete u zamestnávateľa pokračovať v čerpaní rodičovskej dovolenky.

Ak je staršie a už nemáte možnosť čerpať rodičovskú dovolenku a nebudete ani na PN, počas výpovednej lehoty naďalej pracujete, alebo ak bude súhlasiť môžete čerpať dovolenku, ak jej toľko máte.

S prianím pekného dňa,
Lenka