Musím podať daňové priznanie aj na Slovensku, keď pracujem v Čechách?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom daňového.

Musím podať daňové priznanie aj na Slovensku, keď pracujem v Čechách a daňové priznanie bude za mňa podané zamestnavateľom?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste rezidentom, tak áno.

Rezident SR (občan, ktorý má na území SR trvalý pobyt, bydlisko, alebo sa tu obvykle zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku) je povinný vysporiadať si v SR svoj celosvetový príjem. Tzn. príjem plynúci zo zdrojov na území SR ako aj príjem zo zdrojov v zahraničí (v Čechách).

S prianím pekného dňa,
Lenka