Musím podať daňové priznanie, keď som počas materskej mala jednorazový príjem?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

v máji 2023 som bola na materskej dovolenke, ale zároveň som mala jednorazový príjem 400 EUR ako odmenu za vyhotovenie diela - zmluva o dielo.

Je potrebné podávať daňové priznanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov vzniká fyzickej osobe za predpokladu, že dosiahla celkové zdaniteľné príjmy za rok 2023, ktoré sú vyššie ako 2461,41 EUR.

Ak bol príjem nižší ako 2461,41 EUR, tak nemáte povinnosť podať daňové priznanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka